21.01.2019 Помічник вихователя: особливості взаємодії з колегами

Помічник вихователя — це категорія працівників, яка потребує особливої уваги до своєї практичної діяльності, розуміння та професійної підтримки, а також залучення до комплексу просвітницьких заходів.

Аби завжди бути в професійному тонусі, зробити своє життя ліпшим, сповненим яскравих вражень та позитивних емоцій, людині потрібно любити й поважати себе, частіше розмірковувати над своїми хорошими та поганими вчинками, самовдосконалюватися, але при цьому залишатися собою.

Тому під час просвітницької роботи з помічниками вихователів був проведений семінар-практикум «Помічник вихователя: особливості професійної взаємодії з колегами».

 Вправа «Бінго»сприяла згуртуванню, розслабленню та створенню психологічно комфортної атмосфери учасників практикуму. Психолог наголосила на необхідності любити себе, шанувати свої особистісні якості та спрямовувати енергію з користю для себе й близького оточення. Адже любов до себе й близького оточення — це в жодному разі не егоїзм і самозакоханість. Любити — це насамперед поважати себе і відчувати себе унікальною й неповторною особистістю. Любити себе означає бути вимогливим до себе, оскільки це породжує впевненість у собі. За допомогою вправи «П’ять добрих слів» помічники вирізали свою долоню з аркушу та писали на кожному пальчику якусь хорошу рису її власника, що сприяло усвідомленню учасниками особливостей свого характеру. Практичний психолог запропонувала учасникам провести дослід за допомогою вправи «Витинанки», який засвідчив неповторність та унікальність  кожного з них та сприяв зняттю емоційного напруження. Аліна Вікторівна підвела помічників до висновку, що важливо сприймати людей такими, якими вони є, навіть коли їх уподобання відрізняються від власних.

Учасники практикуму мали можливість познайомитися та попрацювати з нетрадиційною технікою малювання «Видування», що сприяло отриманню помічниками великого задоволення від самого процесу малювання, підняттю позитивного настрою, самооцінки та приємного налаштування на робочий тиждень.

Логічним завершенням семінару у всесвітній день обіймів стала вправа  «Обіймашки», що посприяла хорошому настрою та отриманню насолоди і щастя від обіймів на подальшу співпрацю.

 Кучеренко А.В.