12.10.2021 Козацькі забави в «Північному сяйві»

Напередодні святкування Дня Українського Козацтва в «Північному сяйві» стало традиційним проведення козацьких розваг для вихованців старших груп. Пресвята Богородиця вважається покровителькою і заступницею славного війська козацького та всього українського народу. Саме тому в Україні свято отримало другу назву – Козацька Покрова.

До дітей на свято завітав Запорізький козак, який шукав справжній козацький скарб. Перед початком змагань він провів тренування  — веселу розминку під пісню «Український гопачок». А потім маленькі козачата допомагали Козаку шукати скарб, долаючи різні перешкоди: змагалися у спритності, кмітливості. Діти брали участь у різних змаганнях: «перепливали» через Дніпровські пороги, тренувалися у влучності (збивали м’ячиками кеглі, ніби полум’я свічки кулями). Дошкільнята отримали багато емоцій та вражень, адже крім змагань вони співали, танцювали, а дівчатка,  під час таночку «Вишиванка», ніби вишивали гарну сорочку.

А як маленькі козаки зголодніли, то Козак з дівчатами «пригощали» їх кулішом коло вогнища, а хлопці позмагалися – яка команда швидше  кашу з’їсть.

Малята з головним героєм навчилися «триматися» на конях, вірних помічниках козаків. Допомогла у цьому тренуванні ритмічна гра з клавесами (музичними дитячими інструментами) – «Коник – стрибунець». Коники швидко домчали діток до головного на святі козацького скарбу – символів нашої держави, козацтва та країни – Прапору, Булави та Віночку. Під урочисту дитячу пісню з прапорцями та віночками, дітлахи завершили козацьке свято.

Ми усі разом прагнемо, щоби культура та традиції нашого народу стали невід’ємною частиною душі кожного вихованця, тим зернятком з якого зростає особистість. Тож нехай наші дітки будуть здоровими, сильними духом, цінують братство і згоду! Бо ми є нащадки козацького роду!

 Музичний керівник Остроух Н.М.