15.01.2016 Українські вечорниці у середній «А» групі

Українські вечорниці в «Північному сяйві»

В ранньому дитинстві закладаються основні моральні якості людини, коли її серце відкрите назустріч добру, чесності й справедливості, вона вчиться шанувати, любити, берегти. Саме в цей період потрібно зробити все, щоб дитина полюбила звичаї та обряди, що існують в Україні впродовж століть. Одним з найвеселіших був звичай збиратися в одній хаті на вечорниці, влаштовуючи там усілякі забави.

15 січня 2016 року в дошкільному навчальному закладі «Північне сяйво» відбулися українські вечорниці, в яких активну участь прийняли діти та батьки середньої «А» групи, їх дідусі та бабусі. Вихователь Гено Н.В. та музичний керівник Бузаєва Н.В. разом з дітьми підготували цікаві та веселі ігри. Музичну залу прикрашали предмети інтер’єру української світлиці та подвір’я: розписана криниця, застелені лави, рушники. Хлопчики та дівчатка, одягнені в національні костюми, разом з батьками співали українські пісні, танцювали народні танці, розповідали вірші та відгадували загадки, грали на музичних інструментах, розігрували жартівливі та обрядові сценки та в ігровій формі знайомились з народними ремеслами: вишиванням рушника, столярством, бондарством тощо. Малюків і батьків об’єднала між собою співпраця під час ліплення родиною вареників із тіста. Найсмачніші справжні вареники зі сметаною куштували всі учасники вечорниць. За активну участь кожна родина отримала в подарунок оберіг для дому та смачні гостинці.

Під час українських вечорниць діти поринули в атмосферу загадковості, відчули красу давніх звичаїв. А найголовнішим було те, що малята отримали незрівняне задоволення від такої форми спілкування з батьками, а дорослі, сподіваємось, відчули потребу у необхідності більш тісного спілкування з власними дітьми та їх вихователями.

Вихователь Гено Н.В.

 

news_item_01_01 news_item_01_08 news_item_01_07 news_item_01_06 news_item_01_05 news_item_01_04 news_item_01_03 news_item_01_02