07.02.2018 Зустріч вчителів – логопедів в «Північному сяйві»

7 лютого 2018 року в дошкільному навчальному закладі №1 «Північне сяйво» відбулася зустріч вчителів-логопедів Центрального району м. Миколаєва. В ході роботи вчитель – логопед Ніколаєнко Т.А. розкрила питання використання нетрадиційних засобів навчання у роботі з дітьми з вадами мовлення.

Враховуючи, що структура корекційного заняття включає в себе розвиток дрібної моторики, психічних процесів, емоційного інтелекту, та застосування кінезіологічної гімнастики, Тетяна Анатоліївна розповіла як на корекційних заняттях з автоматизації звуків, розвитку лексико-граматичних категорій, зв’язного мовлення можна застосовувати нетрадиційні засоби навчання, а саме: манку, гречку, кольоровий пісок та інші сипучі матеріали; використовувати су-Джок масажери, масажери з природного матеріалу, різні види кілечок, резиночок, ребристих олівців та моталочок; виконувати кінезіологічні вправи з використанням різноманітних предметів: м’ячиків, різних за діаметром, стрічок та інших елементів.

Під час заняття «Пригоди колобка» з дітьми середньої логопедичної групи вчитель-логопед використовувала театралізовані ігри з творчим та інтелектуальним навантаженням. Бо саме театралізована діяльність — це одна із провідних ліній у вихованні всебічно розвиненої особистості та один із ефективних засобів розвитку мовленнєвих і художньо-творчих здібностей дошкільника. Формування мовлення, тільки поєднуючись з розвитком інших психічних процесів, розгортанням ігрової діяльності, забезпечує гармонійне становлення повноцінної дитячої особистості.

Вчитель – логопед Ніколаєнко Т.А.